Stali ste sa majiteľom bytu, domu alebo inej nehnuteľnosti, ktorá je však v pôvodnom stave? Ako ju zrekonštruovať, aby spĺňala Vaše predstavy o modernom a funkčnom interiéri? Niekedy stačí naozaj málo.

Mnohí z nás trpia predstavou, že k vytvoreniu moderného a funkčného dizajnu akéhokoľvek interiéru je potrebná ruka architekta. Nie vždy tomu tak musí byť. Ak daný priestor nepotrebuje zásadné zmeny vo forme stavebných úprav alebo úprav rozvodov, ktoré si častokrát vyžadujú prizvanie práve architekta, prijmite túto skvelú výzvu. Možno v sebe objavíte skryté zručnosti a ak máte aspoň zopár kreatívnych nápadov, neotáľajte a pustite sa do tvorby návrhov. Možno prekvapíte samých seba a s výsledným efektom budete natoľko spokojný, že Váš redizajn nezasiahne len jednu izbu. V súčasnej dobe existuje množstvo programov prístupných online alebo si ich môžete stiahnuť zdarma a vďaka nim si viete vytvoriť vlastný návrh a Vaša vízia získa tak reálne kontúry. Práca s nimi je veľmi jednoduchá, chce to len trocha počítačovej zručnosti, ktorá dnešnej generácii určite nechýba. Pre tých, ktorí si radi čarbú, odporúčam skicár a ceruzky s farbami od výmyslu sveta. 🙂

Existuje niekoľko písaných i nepísaných pravidiel, ktorými sa interiérový dizajn riadi, no vo finále je to stále o tom správnom pocite a samotný výsledok máte v rukách Vy. Nie je predsa nič lepšie, ako keď v interiéri badať vlastný rukopis majiteľa, ktorý si ho zariadi na svoj obraz. Pozor však, anatómia nepustí. Určite treba pamätať na to, že dizajn nie je len o pocite, ale aj o funkčnosti. Veď kto by už chcel mať krásne zariadený interiér spálne, no nefunkčný, pretože neviete prejsť okolo postele ku šatníku? Takže treba si zvážiť aj rozmerový aspekt.

Nebojte sa farieb

Ak máte radi farby, nebojte sa ich použiť aj vo Vami zariaďovanom interiéri. Pri správne zvolenej kombinácii vedia farby v interiéri spraviť zázraky. Pomocou nich môžete priestor opticky zväčšiť alebo naopak, ak je to potrebné, zmenšiť, presvetliť, opticky zvýšiť alebo znížiť… .To isté platí aj o použití textúrovaných materiálov na stenách – obklady, tapety, kreatívne techniky… . Farby majú výrazný vplyv na našu psychiku, ovplyvňujú naše vnímanie priestoru, našu náladu, dokonca nami vnímanú pocitovú teplotu miestnosti. Použitím farieb z teplej škály môžete zvýšiť pocitovú teplotu danej miestnosti až o 3°C.  Všetky tieto elementy prispievajú k tomu, ako na Vás daný priestoru bude pôsobiť. Takže pri výbere farieb nezohľadňujte len módne trendy, podstatná je aj úloha farby v priestore, no najmä Váš osobný vkus a pocit z nej. Čiže nebáť sa, ale s rozvahou. 🙂

Správny výber nábytku je dôležitý

Zariadenie interiéru nábytkom je jeho neoddeliteľnou súčasťou. I keď posledné roky sa nesú v znamení minimalizmu a dizajnéri určujú trend v štýle čím menej, tým lepšie, je v konečnom dôsledku na Vás, akú cestu si zvolíte. Ale ako skĺbiť moderný minimalizmus s potrebou dostatku úložného priestoru? Odkladací priestor v byte či dome je veľmi dôležitý, no hlavne nevyhnutný. Preto nevyberajte prvoplánovo lacný nábytok, ktorý Vám len zdanlivo ušetrí peniaze. Takáto naoko úspora sa Vám v konečnom dôsledku nemusí vyplatiť a nakoniec zistíte, že Vám daný kus nábytku nevyhovuje a musíte si zaobstarať nový. Stojí Vás to tak ďalšie peniaze, radšej ste mohli investovať vyššiu sumu do kvalitného a premysleného nábytku hneď na začiatku a v neposlednom rade aj čas, ktorého určite, ako všetci v dnešnej dobe, nemáte nazvyš.

Správnym prepojením farieb, materiálov, nábytku a doplnkov, môžete dosiahnuť harmonický výraz interiéru, ktorý bude pôsobiť dokonalo premyslene, kde každá jedna vec bude mať svoje miesto a opodstatnenie. Zdravou pomôckou sú inšpirácie z webových stránok, časopisov o bývaní alebo aj samotné inštalácie v obchodoch s nábytkom. Nezabudnite však do  svojho nového domova vložiť aj kúsok seba. Práve vtedy sa stáva originálnym a získava ten správny šmrnc.

Ak stále nemáte odvahu pustiť sa do navrhovania a zariaďovania sám, kontaktujte nás e-mailom, prípadne telefonicky a náš odborný team Vám poradí a usmerní Vás.