Kto by si nechcel pohodlne vyložiť nohy, založiť ruky za hlavu a predsa mať o všetko postarané? Výhodou projektu interiéru na kľúč je, že sa naozaj nemusíte o nič starať. Odpadajú Vám všetky tie „behačky a vybavovačky“ po štúdiách, zháňanie vhodného nábytku, spotrebičov… Vašou jedinou starosťou je priniesť si svoje osobné veci a užívať si vôňu novozariadeného domu alebo bytu.

Predstavujeme Vám jeden z interiérov na kľúč, ktorý sme vytvorili v spolupráci s partnerským štúdiom Solidis, pre projekt Lastovičky Nová Dedinka.

Návrh rieši zariadenie 2-podlažných radových rodinných domov VERSATILe nábytkom, ktorý bol navrhnutý našou architektkou špeciálne pre tento projekt. Interiérový návrh rešpektuje priestorové možnosti rodinného domu, snaží sa využiť každý jeden jeho centimeter a ponúknuť svojmu budúcemu užívateľovi kombináciu komfortu, účelnosti a estetiky.

Pre projekt interiéru na kľúč naša architektka vybrala 3 trendové farebné kombinácie dekorov, z ktorých by sa nábytok pre  tento projekt vyrábal. Rešpektujúc filozofiu developerskeho projektu „bývania za rozumnú cenu“,  bol aj nábytok navrhovaný v tomto duchu. Jednoduché a čisté línie, nič komplikované a zbytočne náročné, no zároveň účelné a oku lahodiace. A v neposlednom rade aj prívetivé pre peňaženku budúcich obyvateľov. Keďže nábytok sleduje ekonomickú líniu so zámerom vyrábať ho len v troch farebných kombináciách, bolo možné nastaviť ceny za nábytky výhodnejšie ako by tomu bolo pri klasickej atypovej výrobe – čo kus, to originál.

Vstúpte do rodinného domu VERSATILe

Vo vstupnej časti domu architektka navrhla šatník, ktorý poskytuje úložný priestor pre odloženie topánok, zavesenie kabátov, búnd či už do šatníka alebo na vešiačiky osadené na nábytkovom paneli, aby sa zabránilo zašpineniu oblečenia stenou alebo naopak. Šatník obsahuje aj sedaciu časť, kde sa pohodlne usadíte, keď si obúvate topánky alebo čakáte na manželku, kým konečne nájde správnu kabelku, aby ste mohli vyraziť :-). Horná časť šatníka je navrhnutá pre objemnejšie veci typu športová taška, ruksak a pod.

interier-domu-na kluc

S netradičným riešením pokračovania vstupnej časti do kuchyne sa architektka musela popasovať. Nakoniec z toho vzniklo účelné a jednoduché riešenie kuchynskej linky so všetkým, čo k tomu patrí – vstavanými spotrebičmi, dostatkom úložného priestoru a pracovnej plochy. Vďaka kuchynskému ostrovu, ktorý opticky rozdeľuje priestor, vznikla jedálenská časť, kde sa pohodlne usadia štyria obyvatelia rodinného domu. Ak sa trocha uskromnia, aj viacerí :-).

Tak ako to už býva v dnešnej dobe, väčšina rodinných domov alebo bytov má hlavnú obytnú zónu riešenú ako jeden priestor. Ani tento dom nie je výnimkou – obývacia časť plynule nadväzuje na kuchyňu s jedálňou. Priestor obývacej miestnosti oživuje dvojstranný krb, ktorý dotvára atmosféru domova. Okolo krbu sa vinie jednoramenné schodisko vedúce do druhého podlažia. Zariadenie obývačky sleduje súčasné trendy. Pozícia sedačky vyplynula z dispozičného a funkčného riešenia priestoru. Vzniká tak možnosť umiestniť rohovú sedačku pod okno, čím budúci obyvatelia získavajú pohľad na krb ako aj TV.  Či už bude v obývačke TV umiestnená alebo nie, mnohí v dnešnej dobe vynechávajú tento „doplnok“ z obývacieho priestoru, v návrhu sa však počítalo s jej umiestnením a to na jednoduchej závesnej skrinke. Skrinka obsahuje otvorenú časť  pre umiestnenie audio prvkov a uzatvorené časti so sklopnými dvierkami pre veci, ktoré nemusia byť denno-denne  na očiach. Skrinku dopĺňa set závesných políc ako stvorených pre doplnky, ktoré v obývačke nemôžu chýbať. Neoddeliteľnou súčasťou obývacieho priestoru je knižnica – nábytkový prvok určený nielen pre knihy. V tomto prípade sa ju architektka rozhodla umiestniť pod rameno schodiska, kde vypĺňa takpovediac „hluchý“ priestor. Zároveň však priestor nezapĺňa do takej miery, aby pôsobila mohutne a opticky zmenšovala priestor. Je verziou vzdušnej a jednoduchej zostavy pozostávajúcej z niekoľkých kubusových poličiek zavesených na stene. Ich usporiadanie poskytuje možnosť uložiť veci nielen do nich, ale aj na ich vrchné dná. Navyše si poličky môžete usporiadať a otáčať podľa vlastného vkusu, keďže sú navrhované ako samostatné prvky. Pri sedačke nesmie chýbať konferenčný stolík, ktorý koncepčne sleduje štýl závesnej skrinky s otvorenými a uzatvorenými časťami. Netreba zabudnúť na nejaké to kreslo alebo puf, ktorý dodá obývačke ten správny šmrnc.

Na prízemí domu sa nachádza ešte WC pri vstupe, technická miestnosť a komora pri kuchyni, ktoré však neboli predmetom projektu interiéru na kľúč. Každopádne ak budúci majiteľ prejaví záujem o ich zariadenie, určite mu vyjdeme v ústrety a navrhneme k jeho spokojnosti.

Po schodoch do druhého podlažia

Schodisko z obývačky vás zavedie do druhého podlažia, kde sa nachádza súkromná zóna obyvateľov domu – spálňa, dve izby a kúpeľňa.

interier-domu-na kluc

V spálni nájdete všetko, čo v nej má byť – manželskú posteľ so štýlovými nočnými stolíkmi vo forme jednoduchých poličiek, šatník s knižnicou a komodu pre menšie veci. Možno sa pýtate načo knižnica v spálni? Dôvodov je hneď niekoľko. Je to šikovné riešenie ako neprísť o využiteľný priestor tam, kde je okolo postele ťažší prístup, zároveň ním ozvláštnite pohľad na šatník a taktiež viete hneď odložiť knihu, ktorú ste práve v posteli dočítali…aspoň sa nebudú povaľovať pri posteli, to knihám nepristane :-).

Izby sú navrhované ako študentské izby, kde sa najmladší obyvatelia domu učia, spia aj relaxujú. Jednolôžkovú posteľ
v návrhu obkolesuje skrinka na knižky a iné drobnosti, ktorá má zároveň funkciu nočného stolíka, ako aj čelo postele nadväzujúce na pracovný stôl. Pracovisko je dostatočne veľké pre prácu na počítači a zároveň pre písanie alebo kreslenie.
K pracovnému stolu prislúcha skrinka so zásuvkou a poličkami na knihy, zošity. Nad stolom sú navrhované závesné poličky pre menšie vecičky, veď „lapačov prachu“ nikdy nie je dosť :-). Oproti tejto nábytkovej zostave je navrhovaný šatník, ktorý je kombinovaný s knižnicou a pôsobí tak ako jeden pekný celok.

interier-domu-na kluc

V kúpeľni nenájdete zbytočne veľa nábytku, aby nepôsobila priveľmi stiesnene. Určite každý ocení skrinku pod umývadlom, kde si síce neodložíte toho veľa vzhľadom na to, že sa v nej nachádza umývadlový sifón, ale aj to málo niekedy postačí.
Nad umývadlom architektka navrhla skrinku so zrkadlom, ktorá možno nevyzerá, ale taktiež v sebe skrýva nejaký ten úložný priestor.

Zaujal Vás náš projekt interiéru na kľúč, máte v hlave ešte ďalšie otázky a chceli by ste sa dozvedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať a dohodnúť si stretnutie.