Tento moderný spôsob dispozície v domácnosti naberá za posledné roky výrazne na obľúbenosti. Zaujíma vás prečo je to tak a aké všetky výhody prináša spojenie obývačky s kuchyňou na rozdiel od oddelenia týchto miestností? Tak potom čítajte ďalej!

5 nespochybniteľných výhod modernej kuchyne s obývačkou:

1. Otvorený vzdušný priestor

Vzdušnosť, otvorenosť, pohoda. Tieto tri slová myslím celkom dobre charakterizujú veľmi príjemnú atmosféru vydareného spojenia kuchyne s obývačkou. 

2. Centrálne teplo domova

Je veľmi príjemné, že vďaka spojeniu týchto dvoch miestností, môže byť celá rodina v podstate pohromade a zároveň má každý dostatok osobného priestoru. Môžete byť každý sám a predsa spolu zdieľate jeden časopriestor. Viac zdieľaného spoločného času je v dnešnej rýchlej dobe veľmi vzácnou komoditou.

3. Praktické využitie

Toto spojenie so sebou prináša aj veľa praktických výhod. Napríklad deti často nepotrebujú viac ako vašu prítomnosť, takže sa kľudne môžete venovať práci v kuchyni a oni sa budú spokojne hrať v obývačke, pretože vedia, že ste tam s nimi.

4. Ideálne pre návštevy

Čas s návštevou väčšinou trávime v obývačke. Neustále odbiehanie do kuchyne pre dochádzajúce občerstvenie môže byť otravné a nepríjemne rušivé. Takto môžete uvariť kávu a nerušene pokračovať v rozhovore.

5. Čaruje s priestorom aj v menších bytoch

Spojenie kuchyne s obývačkou vie v malom byte urobiť hotové zázraky. Šikovne ušetrí miesto a zároveň opticky zväčší obývaný priestor. Pre svoje nesporné vyššie spomínané výhody je však tento spôsob obľúbený aj v priestorovo bohatých vilách.