Omrzela Vás Vaša obývacia izba? Chceli by ste niečo nové, trendy, prípadne tej starej vdýchnuť nový život? Alebo len potrebujete inšpiráciu pre jej modernizáciu? Čo by v obývačke nemalo chýbať a na čo by ste nemali zabudnúť? Prinášame Vám zopár inšpirácií.

Nový návrh modernej obývacej izby by mal byť kombináciou priestorových možností a požiadaviek užívateľa. Zároveň by mal poskytnúť oku estetický zážitok a veciam dostatok potrebného úložného priestoru. Veď časy, kedy sa naše veci povaľovali kade-tade sú už dávno preč. V dnešnej dobe chceme, aby každá vec, či už potrebná alebo nie, mala svoje miesto a nezavadzala tak pri každodennom užívaní priestoru.

Stále aktuálnym trendom je prepojenie obývacej miestnosti s kuchyňou a jedálenskou časťou. Preto vhodne zvolená kombinácia farieb a materiálov vie priestoru dodať neopakovateľný šmrnc a niekedy s ním urobiť aj zázraky. Zároveň veľmi dôležitá je dobre riešená dispozícia, ktorá zabezpečí obývacej miestnosti jej plné funkčné využitie a jej optimálne prepojenie s jedálenskou časťou a kuchyňou. Ako to teda celé nakombinovať?

Vyberte si štýl

V dnešnej dobe platí, sto ľudí – sto chutí. Obývačky sa dnes zariaďujú v najrôznejších štýloch, či už ide o minimalistický, provensálsky, škandinávsky alebo stále viac populárnejší retro štýl (prípadne ich kombinácia). Všetky si našli svoje miesto v slovenských domácnostiach. Nedá sa striktne povedať, ktorý je najobľúbenejší, no každý má svoje čaro a vie dať priestoru iný rozmer.

Ako ďalej?

Ak ste vyriešili zásadnú otázku, ktorý štýl je Vám najbližší, je čas ísť nakupovať. Existujú predajne, kde nakúpite kompletné zariadenie, no častokrát vzhľadom na potrebu obsiahnuť čo najširší záber produktov, ich ponuka nebýva taká pestrá ako v špecializovaných predajniach. Znamená to síce viacej kilometrov pre Vaše nohy alebo auto, ale výsledok bude určite stáť zato. Navyše takto vyskladaná obývacia miestnosť pôsobí premyslene až dôvtipne a každej návšteve bude jasné, že ste si na jej zariadení dali záležať a nechcete mať kombináciu toho, čo majú doma iní.

Dôležité je však mať plán alebo aspoň základnú predstavu. Ideálnym pomocníkom je základný nákres s rozmiestnením nábytku a ak máte cit pre farby a aspoň kúsok priestorovej predstavivosti, zvládnete to ľavou zadnou. Tí, ktorí nemajú toľko času alebo nedisponujú takou predstavivosťou aby to zvládli sami, môžu sa obrátiť na interiérových dizajnérov, ktorí pretavia ich myšlienky do reality.

Menej je niekedy viac

Ak ste sa rozhodli, že Vaša obývačka potrebuje nový „look“, no Váš finančný strop nie je nekonečný, skúste pracovať s tým, čo máte. Na začiatok premiestnite nábytok. Samozrejme ten, ktorý sa premiestniť dá J. Miestnosť môže získať iný výraz, dokonca sa môže zdať väčšia a vzdušnejšia. Chýba tomu však niečo? Chcelo by to niečo nové? Skúste oživiť steny novou tapetou alebo malovkou. Aj nová polička alebo obraz nie je nápad na zahodenie. Vaša peňaženka to určite zvládne a výsledný efekt Vás prekvapí.

Ďalšou možnosťou je dodať nový šat oknám. Skúste vymeniť záclony a závesy alebo vôbec, skúste si ich zadovážiť ak ich nemáte. Mnohé domácnosti fungujú len s klasickými žalúziami na oknách a nevedia, ako dokáže tento prvok priestor zútulniť. Doplnkov tohto typu môžete mať viacero druhov a vždy tak dodať priestoru iný nádych. Skvelou voľbou sú aj japonské steny, bambusové alebo drevené rolety. Pozor však, aby ste priestor týmito prvkami zbytočne neprekombinovali.

Inšpirácií do obývačky je nespočetné množstvo. Či už to bude nový koberec pod konferenčný stolík alebo samotný konferenčný stolík, nové doplnky vo forme vankúšov, sošiek, vázičiek, fotografií v rámikoch alebo nových svietidiel, stačí si vybrať tú správnu cestu a premeniť svoju obývačku na prvý pohľad na novú miestnosť, ktorá Vám bude denne robiť radosť. Nezabudnite, že v obývacej miestnosti trávite väčšinu svojho aktívneho času a preto je dôležité, aby z tohto priestoru vyžaroval ten pravý nádych domova.

V prípade, že potrebujete pomoc, kontaktujte nás vyplnením dotazníka alebo telefonicky. Radi Vám pomôžeme a pripravíme návrh na mieru.