V dnešných interiéroch je čoraz častejším a obľúbenejším spojenie modernej kuchyne a obývačky. Tiež sa vám toto spojenie pozdáva a rozmýšľate, aký štýl tomuto spojeniu zaručene svedčí? Staviť na minimalizmus je stávka na istotu!

1. Minimalistický nábytok

Nábytok v štýle minimalizmu zachováva dva základné atribúty. Prvým z nich sú jednoduché línie nábytku. Ideálnymi sú geometrické tvary. Druhým atribútom sú skutočne kvalitné materiály. Najvhodnejšie je drevo, sklo, kov alebo koža.

2. Jednoduchosť a čistota

Byt či dom v minimalistickom štýle znesie len skutočne minimum dekorácií. Vyhýba sa zbytočným ozdobám a v žiadnom prípade neznesie gýč. Samozrejme isté dekorácie sú vítané, ale stále platí heslo menej je viac. Vhodné sú kvety či obrazy s vysokou umeleckou hodnotou. Kvalita je v každom prípade dôležitejšia ako kvantita

3. Základ minimalizmu v kuchyni

Pre zachovanie minimalizmu v kuchyni je dôležité myslieť na usporiadanie spotrebičov. Čím menej na seba pútajú pozornosť, tým lepšie. V ideálnom prípade sú všetky elektrické spotrebiče umiestnené v jednom spoločnom kuse nábytku. Dobrým minimalistickým tipom je napríklad tiež možnosť zakryť esteticky rušivé ovládacie panely spotrebičov.

4. Základ minimalizmu v obývačke

Samozrejme aj tu bude dominovať jednoduchosť. Minimum nábytku. Jednoduchá pohovka, či dve kreslá s funkčným stolíkom. Ozdoby sú samozrejme vítané, ale vo veľmi decentnom štýle. Zabudnite na vaše rodinné fotky povešané po stenách či gýčové suveníry z ciest na poličkách. Nežiadúce sú proste všetky takzvané „chytače prachu“. Vsaďte radšej na jeden kvalitný obraz a dominantný kvet. 

Ak sa Vám minimalizmus pozdáva a chceli by ste si v tomto štýle usporiadať Vašu modernú kuchyňu s obývačkou neváhajte využiť tieto tipy!