Chystáte sa do zariaďovania detskej izby pre svoje čerstvo narodené dieťatko? Ocenili by ste, keby ste ju nemuseli každých pár rokov kompletne prerábať tak, aby sa v nej dobre cítilo batoľa, čerstvý školáčik aj 12 ročný pubertiak? Potom je dobré premyslieť si pár vecí dopredu. Nasledujúce tipy Vás môžu inšpirovať!

Ako na to, aby izba rástla spolu s dieťaťom? Prinášame Vám tri základné triky pre nadčasový dizajn detskej izby!

  • Nábytok na mieru

Myslím, že najdôležitejším bodom pri zariaďovaní detskej izby, ktorá pár rokov vydrží je investícia do kvalitného nábytku na mieru, ktorý porastie spolu s Vašimi deťmi. Či už je to posteľ, ktorá sa môže rôzne rozkladať a meniť a poslúži rovnako malému bábätku aj desaťročnej slečne, poličky v ktorých hračky postupne vystriedajú knihy a zošity, či rôzne úložné priestory, ktoré sa hodia v každom veku.

  • Neutrálny základ = flexibilný dizajn

To znamená, neutrálnejšie (svetlé) farby stien, nábytku a kobercov. Je nám jasné, že malé dieťa by sa veľmi tešilo zo zvieratkového koberca či postele v tvare obľúbeného auta, veľmi nadčasové by to však nebolo. Bojíte sa, že to bude príliš nudné a neosobné? Bolo by. Našťastie tento neutrálny základ jednoducho oživíte osobitými doplnkami a dekoráciami, ktoré sa dajú ľahko vymeniť a Vy tak môžete dizajn flexibilne prispôsobovať aktuálnym preferenciám vášho dieťaťa.

  • Osobité doplnky a dekorácie

Pýtate sa čo si pod nimi predstaviť? Máme na mysli záclony, malé koberčeky, ale aj rýdzo dekoračné prvky ako plagáty, obrázky, samolepky a podobne. Je tiež fajn myslieť dopredu na vytvorenie akéhosi flexibilného priestoru, kde si bude dieťa môcť vystavovať svoje obrázky a teenager toto miesto môže využiť zas iným dekoratívnym spôsobom. Vhodné sú aj veľké tabule či nástenky, ktoré si môže dieťa vyzdobiť presne podľa svojich predstáv.